fbpx

Mide Balonu Fiyatları 2024

Mide Balonu Tedavisinin Maliyeti ve Etkileyen Faktörler

Obezite, dünya genelinde artan bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Kilo verme amacıyla farklı yöntemler arayan insanlar arasında mide balonu tedavisi popüler hale gelmiştir. Ancak, mide balonu tedavisinin maliyeti, potansiyel adaylar için önemli bir konudur.

Önemli bir halk sağlığı sorunu olan obezite sadece kozmetik bir sorun olarak kalmayıp aynı zamanda kişinin yaşam süresini kısaltan birçok hastalığı -obezite, hipertansiyon, diyabet, , kemik hastalıkları , uyku apnesi ve kanserler gibi - beraberinde getirebilmektedir Dolayısıyla başlı başına bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Günümüzde çok yaygın görüldüğü için pek çok tedavi yöntemi ön plana çıkmaktadır . Endoskopik yöntemler de bu seçenekler arasında hem etkili sonuç vermesi hem cerrahi gerektirmemesi nedeniyle daha çok ilgi görmektedir Geçmişte obezite tedavisinde alınan kalorinin azaltılıp, harcanan kalorinin artırıldığı bir yaşam tarzı değişikliği öneriliyordu. Ancak günümüzde yapılan çalışmalar bazı hastalarda yaşam tarzı değişikliği uygulamalarının etkili olmadığı, başarılı kilo kaybı sağlayan hastaların çoğunluğunda 2 yılın sonunda verilen kiloların geri alındığı gösteriliyor. Yaşam tarzı değişikliğine rağmen etkili kilo veremeyen ve almaya devam edenler için endoskopik mide balonu uygulaması öneriliyor.

Bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu, kilo verme amacıyla kullanılan bir tür tıbbi cihazdır. Endoskopik bir işlemle midenin içine yerleştirilen şişirilebilir bir balondur. Mide balonu, mide hacmini sınırlayarak tokluk hissini artırır ve yemek alımını azaltır. Böylece, kişinin kilo vermesine yardımcı olur.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu tedavisinin fiyatı, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Aşağıda, mide balonu tedavisinin maliyetini etkileyen bazı önemli faktörler sıralanmıştır:

 • Bölge ve Klinik: Mide balonu tedavisi, bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz kliniğe göre fiyat açısından farklılık gösterebilir. Farklı ülkelerde ve şehirlerdeki sağlık hizmeti maliyetleri değişiklik gösterebilir.
 • Tedaviye Dahil Hizmetler: Mide balonu tedavisinin maliyeti, tedavi paketi içinde sunulan hizmetlere bağlı olarak değişebilir. Örneğin, işlem öncesi ve sonrası kontroller, diyet danışmanlığı ve psikolojik destek gibi hizmetlerin sunulup sunulmadığı maliyeti etkileyebilir.
 • Mide Balonu Türü: Farklı mide balonu markaları ve tipleri bulunmaktadır. Bu farklı tiplerin maliyeti değişiklik gösterebilir. Bazı mide balonları, özellikli özelliklere veya daha ileri teknolojiye sahip olabilir, bu da fiyatlarını etkileyebilir.
 • Avicenna Hastanesi Esenler olarak hastanemizde uzun yıllardır vermiş olduğumuz hizmetin ücreti geçici süreliğine   17.000 TL’ dir. (ücret sadece balon işlemi içindir, diyet ve psikolojik danışmanlık hariçtir.)

Mide balonu, obezite tedavisinde etkili bir yöntem olabilir. Ancak, mide balonu tedavisinin fiyatı, potansiyel adaylar için önemli bir faktördür. Mide balonu tedavisinin maliyeti, bölge ve klinik, tedaviye dahil hizmetler, mide balonu türü ve doktor tecrübesi gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, mide balonu tedavisi düşünen bireylerin öncelikle bir sağlık uzmanıyla görüşmeleri ve maliyetler hakkında bilgi almaları önemlidir.

 1.  

Formu Doldurun Konuyla ilgili Detaylıca Bilgilendirelim.

  One Reply to “Mide Balonu Fiyatları”

  1. […] Mide Balonu Fiyatları 2023 […]

  Comments are closed.