fbpx
Bu sorular, insanların hastane deneyimleriyle ilgili genel konulara odaklanmaktadır. Ancak, hastane ve sağlık hizmetleriyle ilgili daha spesifik sorularınız varsa, ilgili hastane veya sağlık kuruluşuna başvurmanız en iyisidir.

Randevu nasıl alınır?

Hastanemizden randevu almak çok kolay; telefon, whatsapp veya iletşim formunu doldurarak randevu alabilirsiniz.

Hangi doktora gitmeliyim?

Sağlık sorununuzun ne olduğuyla ilgili bize whatsapptan sağlık probleminizi yazarak hangi bölüm doktoruyla görüşebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Muayene ücretleri ne kadar?

Muayene ücretimiz hekim alan uzmanlığına göre değişiklik gösterebilir. 750 (sigortalı) - 950(sigortasız).

İlaç reçetesi nasıl alınır?

İlaç reçetesi almak için öncelikle bir hekim tarafından muayene edilmeli ve teşhis konulmalıdır. Hekim, uygun gördüğü ilaçları ve dozajları belirleyerek reçete düzenler.

Hastane enfeksiyonlarından nasıl korunabilirim?

Hastane enfeksiyonlarından korunmak için hijyenik uygulamalara özen göstermek önemlidir. Ellerinizi düzenli olarak su ve sabunla yıkayarak enfeksiyon riskini azaltabilirsiniz.

İlaçlarımı nereden temin edebilirim?

Hekimizin sağlık probleminizle ilgili uygulamak istediği tedavi sürecinde kullanmanız gerek ilaçları en yakın eczaneden temin edebilirsiniz.

Hastanede refakatçi gerekiyor mu?

Hasta, mümkün olduğunca refakatçi bulundurma hakkına sahiptir, özellikle çocuklar, yaşlılar veya engelliler için önemlidir.

Sağlık sigortam geçerli mi?

Hastanemizin tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) anlaşması bulunmamaktadır. Hastanemiz de Özel Sağlık sigortası (ÖSS) geçerlidir. Anlaşmalı olduğumuz Özel Sağlık Sigortaları şunlardır;
anlaşmalı-sigortalar-avicenna-hastanesi-ese

Hastane yatış süreci nasıl işler?

Hastane yatış süreci doktorunuzun ameliyatınıza karar vermesi doğrultusunda doktorunuzun yapacağı ameliyatı hasta yatış birimine bildirmesi sonucunda yatış biriminden yatış için ödemeniz gereken ücret ve ameliyatın detayları hakkında bilgi aldıktan sonra doktorunuz ile ameliyat günü ve saati belirlenir. Ameliyat günününde ve saatinde hasta yatış biriminden ameliyat işlemleri için gerekli olan hasta onam formları imzalandıktan sonra yatış işleminiz gerçekleşir.

Sıkça Sorulan Sorular