fbpx

İngiliz Profesörün Uyarısı

İnsan Beyni Küçülüyor ve IQ Seviyeleri Tehlikede

Imperial College London'daki Beyin Kimyası ve Beslenme Bölümü'nün önde gelen isimlerinden biri olan Profesör Michael Crawford, kötü beslenme ve alışkanlıkların beyin kütlesi ve IQ seviyeleri üzerinde ciddi bir etkiye sahip olduğunu vurguladı. Beyin İçin Gıda Vakfı'nın etkinliğinde yaptığı konuşmada Crawford, IQ seviyelerinin 1970 yılından beri düşüş gösterdiğini ve bu durumun endişe verici olduğunu belirtti. Ayrıca, eğer bu durum devam ederse, homo sapiens türünün geleceğinin tehlikeye girebileceği uyarısını yaptı.

Beyin sağlığı için beslenmenin önemine dikkat çeken Profesör Crawford, düzenli olarak yağlı balıkların tüketilmesinin beyin sağlığı açısından önemli olduğunu vurguladı. Modern insan beyninin, erken dönem atalarının beyinlerine göre yüzde 17 oranında daha küçük olduğunu ifade etti.

Profesör Crawford, çocukların ve gelecek nesillerin sağlığının riske girdiğine dikkat çekerek, hamile kadınların ve anne adaylarının omega-3 içeren balıkları tercih etmeleri ve çocuklarına emzirme döneminde bu besinleri sağlamalarının önemli olduğunu söyledi.

Formu Doldurun Konuyla ilgili Detaylıca Bilgilendirelim.

    3 Replies to “İnsan Beyni Küçülüyor”

    1. […] İnsan Beyni Küçülüyor […]

    2. […] İnsan Beyni Küçülüyor […]

    Comments are closed.