fbpx

Çocuk cerrahisi, çocuklarda doğumsal anomalilerden travmatik yaralanmalara kadar geniş bir yelpazedeki cerrahi durumlarla ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu uzmanlık alanındaki doktorlar, doğuştan gelen anomalileri düzeltmek, travmatik yaralanmaları tedavi etmek ve çocuklarda görülen cerrahi hastalıkları yönetmek konusunda uzmandırlar.

Göğüs hastalıkları bölümü, solunum sistemi ve akciğerler ile ilgili sağlık sorunlarıyla ilgilenen uzmanlık alanıdır. Bu bölümdeki doktorlar, astım, bronşit, KOAH gibi solunum yolu hastalıklarının teşhis ve tedavisiyle ilgilenirler. Ayrıca, akciğer enfeksiyonları, akciğer kanseri, tüberküloz gibi ciddi rahatsızlıkların tanı ve tedavisinde de uzmandırlar.

Jinekoloji, kadın üreme sistemi ile ilgili tıp biliminin dalıdır. Jinekoloji, öncelikle hamile olmayan kadınları ve onların hormonal, idrar yolları, rahim ve vajina ile ilgili sorunları ile ilgilenen alandır. Bu dal hem cerrahi hem de tıbbi yollarla ilgilenir.

Göz doktorları, göz hastalıkları gibi rahatsızlıkları tedavi etmek, lazer tedavisi uygulamak ve gerektiğinde ameliyat yapmak için ilaçlar reçete eder.

Yeni teknolojilerle hastalıkların erken teşhis ve tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi ile birçok hastalık ilerlemeden tedavi edilebilmektedir.

“Genel Cerrahi”, tüm cerrahi uzmanlıklarda ortak olan anatomi, fizyoloji, metabolizma, immünoloji, beslenme, patoloji, yara iyileşmesi, şok ve resüsitasyon, yoğun bakım ve neoplaziyi kapsayan merkezi bir bilgi çekirdeğine sahip bir cerrahi disiplinidir.

Fizyoterapistler hareket ve egzersiz, manuel terapi, eğitim ve tavsiye yoluyla yaralanma, hastalık veya sakatlıktan etkilenen insanlara yardım eder.

Bulaşıcı hastalıklar, bakteriler, virüsler, mantarlar veya parazitler gibi organizmaların neden olduğu bozukluklardır.

Dermatoloji, cildi, yağlı kılları, tırnakları ve zarları etkileyebilecek herhangi bir sağlık durumunun incelenmesini, araştırılmasını, teşhis edilmesini ve yönetimini içerir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümleri, tüm poliklinik, merkez ve hastanelerimizde 0-16 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin tetkik, tedavi ve koruyucu sağlık hizmetlerini vermek üzere organize olmuştur.

Klinik biyokimya, günümüzde sadece test sonucu oluşturmakla kalmayan, hastalığın tanısı, seyri ve önlenmesi gibi hizmetler sunan bir bilim dalıdır.

Beslenme ve diyetetik, besinleri nasıl tüketmemiz gerektiğini, daha iyi diyet seçimleri yaparak sağlığımızı nasıl maksimize edebileceğimiz üzerinde çalışan bir bilim dalıdır.

Nöroloji, sinir sistemi bozukluklarının incelenmesi ve tedavisi ile ilgilenen tıp dalıdır. Sinir sistemi, vücut aktivitelerini düzenleyen ve koordine eden karmaşık, sofistike bir sistemdir.

Beyin, omurilik, omurga ve periferik sinir hastalıklarını cerrahisini kapsayan beyin cerrahisi kliniğimizde;

Otolaringoloji, kulaklar, burun ve boğaza odaklanan tıbbi bir uzmanlık alanıdır. Uzmanlar hem tıp hem de cerrahi alanında eğitim aldıkları için kulak burun boğaz-baş boyun cerrahisi olarak da adlandırılır.

Kalp cerrahisi veya kalp cerrahisi olarak da adlandırılan kardiyovasküler cerrahi, kalbi veya kalbe ve kalbe kan taşıyan kan damarlarını içeren herhangi bir cerrahi prosedürü tanımlar.

Estetik plastik cerrahi (aynı zamanda kozmetik cerrahi olarak da adlandırılır), yüzün ve vücudun görünümünü iyileştiren prosedürleri ifade eder.