fbpx

Estetik ve Plastik Cerrahi

Tedavilerimiz

Estetik ve plastik cerrahi, insanların fiziksel görünümlerini değiştirmek, iyileştirmek veya onarmak için yapılan bir tıbbi uygulamadır. Günümüzde, estetik cerrahi adı altında pek çok farklı işlem yapılmaktadır. Bunlar arasında en yaygın olanları, burun estetiği, meme büyütme ve küçültme, yüz germe, karın germe, liposuction, saç nakli ve vücut şekillendirme işlemleridir.

Burun Estetiği

Burun estetiği, burun şeklini ve boyutunu değiştirmek için yapılan bir işlemdir. Burun estetiği, burunun şeklini düzeltmek, burun deliklerini küçültmek veya büyütmek, burun ucunu veya burun sırtını düzeltmek veya burun genişliğini azaltmak için yapılabilir. Burun estetiği, hem estetik hem de fonksiyonel amaçlarla yapılabilir.

Liposuction

Liposuction, vücuttaki fazla yağları azaltmak için yapılan bir işlemdir. Bu işlemde, cilt altındaki yağ dokusu emilerek çıkarılır. Liposuction, sadece belirli bölgelerdeki fazla yağları azaltmak için yapılan bir işlemdir. Liposuction, kilo vermek için bir yöntem değildir.

Meme Büyütme

Meme büyütme, meme hacmini artırmak için yapılan bir işlemdir. Bu işlem, silikon veya tuz suyu dolu implantların meme dokusu altına yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. Meme küçültme ise, aşırı büyük memelerden kaynaklanan sırt ağrısı, boyun ağrısı veya diğer rahatsızlıkları gidermek için yapılan bir işlemdir.

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatı, kadınların sırt ağrısı, boyun ağrısı, cilt tahrişi, omuz ağrısı ve baş ağrısı gibi sağlık sorunlarını hafifletmek için yapılmaktadır. Ayrıca büyük memelerin neden olduğu sosyal ve psikolojik sorunlardan da kurtulmayı sağlar. Bu sorunlar arasında özgüven eksikliği, kendine güven eksikliği, beden görüntüsü ile ilgili endişeler, giyim seçeneklerinde sınırlılık ve cinsel aktivitelerde zorluklar yer alabilir.

Karın Germe

Karın germe, cerrahi bir prosedürdür ve ameliyat öncesi detaylı bir sağlık değerlendirmesi ve hazırlık gerektirir. Genellikle genel anestezi altında yapılır ve ortalama 2-4 saat sürer. Ameliyat sırasında, cilt ve yağ tabakası gevşetilir ve altındaki kaslar sıkılaştırılır. Fazla cilt ve yağ dokusu çıkarılır ve karın bölgesi daha sıkı ve düzgün bir görünüme kavuşur.

Kulak Estetiği

Kulak estetiği ameliyatı, genellikle lokal anestezi altında yapılan bir operasyondur ve yaklaşık bir ila iki saat sürer. İşlem sırasında, cerrah kulak kıkırdağına ulaşmak için küçük bir kesik yapar. Kıkırdak daha sonra yeniden şekillendirilir veya çıkarılır, gerektiğinde dikişler kullanılır. İşlem tamamlandığında, kulaklar bandajlarla sarılır ve birkaç gün boyunca özel bir başlık takılması önerilir.

Göz Kapağı (Blefaroplasti)

Göz kapağı ameliyatı, göz kapaklarının fazla deri, yağ veya kas dokusu nedeniyle düşük, sarkık, şişkin veya torbalı görünümünü düzeltmek için yapılan bir estetik cerrahi işlemdir. Bu ameliyat genellikle estetik amaçlarla yapılırken, bazı durumlarda göz kapağı düşüklüğü veya torbalanması nedeniyle görme problemlerini gidermek için de yapılabilir.

Yüz Germe

Yüz germe, yüzdeki kırışıklıkları azaltmak, sarkmış cildi toparlamak ve gençleşmek için yapılan bir işlemdir. Bu işlemde, cilt fazlalıkları çıkarılır ve yüz kasları gerilir. Böylece yüzdeki çizgiler ve kırışıklıklar azalır.

Bacak Estetiği

Bacak estetiği, liposuction, deri sıkılaştırma, varis tedavisi ve bacak kaldırma prosedürleri gibi çeşitli tekniklerle gerçekleştirilebilir. Liposuction, bacaklardaki fazla yağı çıkarmak için kullanılırken, deri sıkılaştırma bacaklardaki sarkmaları gidermek için kullanılır. Varis tedavisi, bacaklardaki varisleri tedavi etmek için kullanılırken, bacak kaldırma prosedürü bacaklardaki cildi kaldırmak için kullanılır.

Tüm operasyonlarda hastanemizde ki ayrıcalıklar

Avicenna Esenler Hastanesi olarak tüm hastalarımıza özel ayrıcalıklar sunuyoruz.

sayfa-ici-avicenna-hastanesi-aile

Bölüm Hekimleri

Sıkça Sorulan Sorular

Doğru kararı vermenin tek yolu doğru bilgiyi bilmektir. Düşündüğünüz işlem hakkında iyi kötü tüm açılardan bilgi almak ancak konunun uzmanı bir hekim aracılığıyla olabilir. İnternet elbette önemli bir bilgi kaynağı olmakla birlikte hatalı bilgiler de içerebilir. 

Consectetur adipisicing elit sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.
Consectetur adipisicing elit sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.

Sormak istediğiniz diğer sorular için bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz.